Groziła nożem 71-letniej kobiecie. Ukradła jej telewizor

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali kobietę podejrzewaną o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, 37-letnia Dorota M. wtargnęła do jej mieszkania i grożąc nożem zabrała z niego warty 800 złotych telewizor. Policjanci odzyskali zrabowane mienie. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. KSP

Fot. KSP

Do zdarzenia doszło w jednej z kamienic w centrum miasta. Do mieszkania 71-latki przyszła Dorota M. Kbiety znały się, 37-latka przez jakiś czas mieszkała u pokrzywdzonej.

Kiedy właścicielka mieszkania otworzyła drzwi, Dorota M. wtargnęła do środka chcąc wynieść z pokoju telewizor. Doszło do kłótni, a następnie szarpaniny między kobietami. Jak wynika z relacji pokrzywdzonej, 37-latka grożąc użyciem noża, który rzekomo miała mieć przy sobie, pomimo oporu 71-latki zdołała zabrać z mieszkania warty 800 złotych telewizor.

Podejrzewana wraz z „łupem” uciekła, a 71-latka o tym, co ją spotkało, opowiedziała policjantom. Zaledwie kilku godzin potrzebowali policjanci ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego, aby po intensywnych poszukiwaniach na jednej z ulic zatrzymać Dorotę M., a następnego dnia odzyskać zrabowany telewizor, który zdążyła wstawić do lombardu.

Dorota M. twierdziła, że chciała tylko odzyskać swoją własność. Zeznania świadków i zabezpieczone w sprawie dokumenty mówią jednak zupełnie coś innego. Podczas przeszukania w mieszkaniu 37-latki policjanci zabezpieczyli nóż, który mógł być użyty podczas tego przestępstwa.

Dorocie M. za rozbój może grozic teraz do 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.