Homoseksualiści ze specjalnym biletem w Teatrze Powszechnym. „Z okazji walentynek”

Paweł Łysak, Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygmunta Hubnera podjął decyzję, że w walentynki osoby homoseksulane mogą liczyć na „bilet dla dwóch”. To nie wszystko. Kasjerzy mają przejść warsztaty antydyskryminacyjne.

Fot. Commos Wikimedia / Warszawa w Pigułce

Fot. Commos Wikimedia / Warszawa w Pigułce

Teatr argumentuje, ze trzeba iść z duchem czasu i być tolerancyjnym:

„Z okazji Dnia Zakochanych Teatr Powszechny w Warszawie wprowadza do stałej oferty nowy rodzaj biletu. Jest to skierowany szczególnie do par jednopłciowych bilet dla dwóch. Umożliwia on obejrzenie wybranego spektaklu w dowolnym terminie wraz z bliską osobą. Poprzez swoją propozycję Teatr Powszechny pragnie wyrazić szacunek dla praw mniejszości seksualnych w Polsce.”

Poza warszatatami i biletami teatr objął tez patronat nad imprezą „Równe prawa do miłości organizowane przez środowiska LGBT. Jak czytasmy na stronie wydarzenia:

„Festiwal Równe Prawa do Miłości to cykliczna impreza kulturalna odbywająca się od 2007 roku w okresie Walentynek w Warszawie. Tworzona przez Stowarzyszenie bez!miar oferuje alternatywę dla heteronormatywnego święta zakochanych, ukazując różnorodność miłości międzyludzkiej. Festiwal stanowi jedno z największych i najstarszych wydarzeń LGBTQ w Polsce.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c