Horror na Pradze. 15-latka kilkukrotnie raniła matkę nożem kuchennym!

Policjanci z wydziału ds. nieletnich północnopraskiej komendy zatrzymali 15-latkę, która kilka dni temu kilkakrotnie raniła matkę nożem kuchennym. Jak się później okazało, nieletnia w ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny o wartości prawie 7 tys. złotych. Na wniosek policjantów sędzia rodzinny zadecydował o umieszczeniu 15-latki na okres najbliższych 3-miesięcy w schronisku dla nieletnich.

Fot. Shutterstock

Kilka dni temu funkcjonariusze północnopraskiego wydziału ds. nieletnich przyjęli zawiadomienie od mieszkanki Pragi Północ o ugodzeniu nożem. Jak sie okazało, sprawcą tego przestępstwa była jej 15-letnia córka, która w chwili wzburzenia sięgnęła po nóż kuchenny i kilkukrotnie zraniła matkę w rekę wykrzykując słowa „zabiję Cię”. Jak ustalili policjanci nieletnia już wcześniej sprawiała problemy wychowawcze, bowiem w ciągu kilku miesięcy zniszczyła sprzęt elektroniczny m.in. telefony komórkowe, laptopy o łącznej wartości prawie 7 tys. złotych.

15-latka została zatrzymana zaledwie chwilę po zdarzeniu przez wywiadowców z Targówka, po czym została umieszczona w policyjnej izbie dziecka.

Gdy tylko funkcjonariusze upewnili się, że 15-latka dopuściła się usiłowania zabójstwa oraz uszkodzeń mienia przesłuchali ją w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Całość materiałów skierowali z wnioskiem o wszczęcie postępowania do wydziału rodzinnego i nieletnich przy sądzie rejonowym dla Warszawy Pragi Północ.

Sędzia zadecydował o umieszczeniu 15-latki na okres najbliższych 3-miesięcy w schronisku dla nieletnich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c