Idea Hub – niezwykła klubokawiarnia w sercu Warszawy

5H0A9654_1

Przy ulicy Marszałkowskiej 87, między Żurawią i Wspólną, wśród zabytkowych kamienic i biurowców znajduje się klubokawiarnia Idea Hub. Nie służy jednak do relaksu i spotkań towarzyskich, ale do pracy.

Lokal ten to duża przestrzeń coworkingowa z salą konferencyjną, telewizją, , automatem do kawy i mnóstwem udogodnień dla małych przedsiębiorstw nie posiadających własnej przestrzeni do pracy. A najważniejsze jest to, że wszystkie te rzeczy są udostępniane za darmo. Ale jest jeden warunek – trzeba mieć własną działalność gospodarczą.

IdeaHub to pomysł Idea Banku na ożywienie i skupienie w jednym miejscu właścicieli małych firm, którzy z różnych powodów (koszty, praca w terenie, zmienne godziny) nie mogą pozwolić sobie na biuro. Model taki jest ostatnio bardzo popularny. W dobie internetu i technologii mobilnych, praca zdalna jest w cenie.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”51″]

Często więc zatrudnieni na stanowiskach zdalnych „okupują” miejsca w kawiarniach za cenę kubka kawy. Ta specyficzna umowa jest jednak niekorzystna  dla obu stron. Właściciel traci bowiem stolik na cały dzień, pracownik natomiast nie ma idealnych warunków do pracy. W lokalu panuje gwar, szum, a wyjście do toalety może skończyć się sprzątnięciem szklanki i koniecznością wykupienia następnej kawy.

„Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na taką inicjatywę” – mówi Magdalena Tomkiewicz, menedżer Idea Hub. „Każdy może tu przyjść, wypić kawę, popracować, w międzyczasie poczytać jedną z wielu dostępnych gazet, obejrzeć wiadomości czy skorzystać z  drukarki. Wszystko jest udostępniane bezpłatnie Stawiamy tylko jeden warunek: trzeba mieć własną działalność” – wyjaśnia Magdalena Tomkiewicz.

Trzeba przyznać, że Idea Bank, który jest pomysłodawcą i właścicielem tego miejsca,  zadbał też o przestrzeń i komfort pracy – fotele są wygodne, światła nie rażą. Przestrzeń do coworkingu została opracowana tak, aby nikt nikomu nie zaglądał przez ramię, ale jednocześnie tak, by światło wpadające przez okno nie odbijało się od ekranu komputera. Każdy pracuje w ciszy, a w razie chęci obejrzenia telewizji zakłada słuchawki. Nie brakuje również gazet z różnych dziedzin. W razie problemu zawsze można podejść do pracownika Idea Hub, który wyjaśni zasady funkcjonowania wszystkich urządzeń i  zaproponuje świeżą kawę.

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”false” desc=”false” responsive=”true” special_effect=”none” animation_effect=”bounce” album_title=”false” album_id=”52″]

Sama przestrzeń jest również dobrze zaplanowana. Przy wejściu znajduje się recepcja, dalej jest  przestrzeń coworkingowa oraz automat do kawy. Po lewej stronie mieści się sala konferencyjna, również przeznaczona dla przedsiębiorców. Aby z niej skorzystać  trzeba uprzednio zarezerwować miejsce. Grafik jest już dość napięty bo sala cieszy się ogromnym powodzeniem wśród właścicieli małych firm, którzy nie mieli dotąd takiego miejsca w Warszawie, w którym mogliby bez skrepowania rozmawiać ze swoimi klientami.

Podczas naszych odwiedzin w tym miejscu zauważyliśmy sporą grupę osób. Część z nich jest nam znana głównie z działalności blogowej i internetowej, część zamiast siedzieć w domu wybrała pracę w spokojnym, ale z drugiej strony bardzo „kreatywnym” miejscu.

Jeżeli chodzi o naszą redakcję, klubokawiarnie zaczniemy odwiedzać częściej. Jest położona w samym centrum miasta, wyposażona we wszystkie niezbędne pomieszczenia i sprzęt, a komfort pracy jest dużo większy niż w jakimkolwiek innym lokalu.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.