Ile osób trafiło do szpitala w ciągu ostatniej doby? Wiceminister zdrowia odpowiada!

Wiceminister zdrowia przekazał najnowsze dane o liczbie osób hospitalizowanych. Chorych na koronawirusa w szpitalach w ciągu ostatniej doby przybyło około 800. Dodał, że pacjenci, którzy trafiają do szpitali, często są w bardzo złym stanie.

Fot. Shutterstock

Waldemar Kraska poinformował na antenie Polskiego Radia, że w ciągu ostatniej doby w związku z zakażeniem koronawirusem do polskich szpitali trafiło ponad 800 kolejnych osób. Wiceminister przyznał, że osoby hospitalizowanie są często w bardzo złym stanie. To zupełne przeciwieństwo do tego, co działo się podczas poprzednich fal wirusa SARS-CoV-2.

„Na jesieni i na wiosnę obserwowaliśmy zdecydowanie łagodniejszy przebieg COVID-19. Teraz prawie każdy pacjent, który trafia do szpitala, wymaga tlenoterapii. Większość wymaga też czasem terapii wysokoprzepływowej lub pomocy respiratora.”

-dodał polityk. Zaznaczył, że dzisiejsza liczba przypadków będzie nieco niższa niż w ostatnich dniach, jednak to nie powód do optymizmu.

Jak wyjaśnił, trend wzrostowy nadal się utrzymuje, a epidemia nie jest w odwrocie. Dodał, że mniejsza liczba nowych zakażeń wynika z tego, iż w weekend lekarze wystawiają mniej skierowań na testy i dopiero w środku tygodnia będzie widać, jaka jest rzeczywista skala pandemii COVID-19 w Polsce.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c