Ile zapłaciliśmy na telefony prezydent Warszawy? Prawie 50 tysięcy złotych miesięcznie!

W lipcu 2017 roku wydatki na służbowy telefon Hanny Gronkiewicz-Waltz to blisko 50 tysięcy złotych – podaje portal tustolica.pl. Według ratusza sum ta to efekt podróży prezydent Warszawy „do Stanów Zjednoczonych. Lipcowy rachunek Hanny Gronkiewicz-Waltz wyniósł na 48.981,43 złotych.

Fot. Warszawa w Pigułce

Dane te portal TuStolica uzyskał w trybie dostępu do informacji publicznej. Poprosił o podanie wydatków prezydent Warszawy i jej zastępców. Wedle ratusza wysokie sumy to efekt opłat roamingowymi, które „na przykład w Stanach Zjednoczonych i Izraelu” są bardzo wysokie.

Jak nieoficjalnie podaje tustolica.pl rachunek Hanny Gronkiewicz Waltz urósł, gdy ta była nad Morzem Śródziemnym. Bartosz Milczarczyk – rzecznik stołecznego ratusza powiedział, że  przyczyniło się do tego telefonowanie z Nowego Jorku, gdzie prezydent miasta podczas wyjazdu miała zza oceanu rządzić Warszawą.

Dla kontrastu wydatki wiceprezydentów były wielokrotnie niższe. Renata Kaznowska nie przekroczyła 150 zł miesięcznie, a Witold Pahl „najwyraźniej wcale nie korzysta ze służbowych urządzeń”.

To nie pierwszy przypadek, kiedy rachunek Hanny Gronkiewicz-Waltz jest bardzo wysoki. W czerwcu 2017 wynosił 22.431,30 złotych.

Copyright © 2016-2018 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.