IMGW wydaje ostrzeżenia dla Mazowsza!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniami, marznącymi opadami i mgłami w województwie mazowieckim. Dodatkowo, stan wody w rzekach może być niebezpiecznie wysoki. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W całej Polsce zauważalne jest już ocieplenie. Temperatura w Warszawie wynosi w tej chwili 5 stopni Celsjusza, w kolejnych dniach może dojść  nawet do kilkunastu stopni. W najnowszym komunikacie wydanym przez IMGW, meteorolodzy ostrzegają przed marznącym śniegiem. Mogą pojawić się oblodzenia dróg i chodników.

Jak dodaje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, spływ wód roztopowych spowoduje w wielu miejscach wezbranie wody w rzekach. W związku z tym może dojść do przekroczenia stawów ostrzegawczych, między innymi w Wiśle.

Dodatkowo, w przeważającej części kraju może pojawić się gęsta mgła, w zasięgu której działalność może wynieść od 100 do 200 metrów. Najgorzej będzie w województwie śląskim, mazowieckim, małopolskim i świętokrzyskim.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c