Informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego na UW!

Do Uniwersytetu Warszawskiego przesłano mailem informację o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Fot. Warszawa w Pigułce

Policjantów poinformowała o tym straż uniwersytecka. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że takie wiadomosci są mało wiarygodne. Zawsze jednak kierujemy się w takich przypadkach potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa innym osobom. Nawiązaliśmy bezpośredni kontakt z administratorem obiektu.

Zgodnie z przyjętymi procedurami przeprowadzimy sprawdzenie pirotechniczne, aby móc w 100 procentach wykluczyć ewentualne zagrożenie. Równolegle prowadzone są czynności mające na celu ustalenie autora tego maila. Przypominamy, że osobie, która wywołuje celowo taki alarm, wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Może ona także zostać sądownie zobowiązana do pokrycia strat finansowych związanych z tym fałszywym alarmem, poniesionych zarówno przez samą instytucję, jak i służby ratunkowe zaangażowane w działania.

[AKTULIZACJA] Policjanci dokonali sprawdzenia terenu, nie ujawniono przedmiotów mogących stwarzać zagrożenie pirotechniczne. Specjaliści od cyberprzestępczości podjęli działania mające na celu ustalenie autora tej wiadomości.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c