Izraelski Mosad pomoże nam zweryfikować uchodźców, budżet ABW zwiększony o 46 mln zł. Mamy powód do niepokoju?

Wczoraj pisaliśmy, że do Warszawy trafi około połowa uchodźców z 7 000 które zgodziliśmy się przyjąć do Polski. Tym samym temat uchodźców stał się dla nas bardzo „warszawski”. Wczoraj Radio ZET ujawniło, że Mosad zweryfikuje tożsamość osób przybywających do naszego kraju, a budżet służ został znacznie zwiększony. Rząd tymczasem twierdzi, że nie ma powodów do niepokoju. To jak to w końcu jest?

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

Jacek Czarnecki, reporter śledczy Radia ZET ujawnił wczoraj, że zarówno Mosad, w więc instytut wywiadowczy Izraela, jak i Aman, wojskowy wywiad Izraela będą pomagać nam w weryfikacji uchodźców.
Ponadto Polska zwiększa budżety ABW i Agencji Wywiadu. Pierwsze służby dostaną 46 milionów złotych, drugie 10 milionów. Od 8 lat nasze agencje wywiadowcze nie dostały tak dużego zastrzyku gotówki.

Jak ustalili dziennikarze Radia ZET, rząd chce mieć pewnośc, że pod przykrywką uchodźców nie dotrą do nas terroryści zwiazani z Państwem Islamskim.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.