Jacek Sasin po zakażeniu COVID-19: „Rekonwalescencja potrwa jeszcze kilka tygodni”

Jacek Sasin, który od tygodni zmagał się z wirusem SARS-CoV-2, właśnie opuścił szpital. Przekazał jak się czuje i kiedy wróci do swoich obowiązków. Zaapelował też do wszystkich Polaków o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45019543

W połowie stycznia rzecznik Ministerstwa Aktywów Państwowych przekazał, że Jacek Sasin jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. Jak się później okazało, ze względu na pogarszający się stan zdrowia, został on zabrany do szpitala. Właśnie go opuścił i przy okazji tego przekazał w rozmowie z „Faktem” jak się teraz czuje.

Wicepremier zaznaczył, że w jego przypadku choroba nie przeszła bezobjawowo, w wyniki czego musiał przebywać kilka tygodni w szpitalu. Teraz jego rekonwalescencja potrwa jeszcze kolejne kilka tygodni. Dodaje, że mimo to czuje się w miarę dobrze, dzięki czemu już wkrótce będzie mógł być obecny fizycznie w ministerstwie. Zaapelował też o przestrzeganie obostrzeń i stosowanie się do zasad sanitarnych. 

Jacek Sasin zakażony był koronawirusem po raz pierwszy, jednak już cztery razy  przebywał wcześniej na kwarantannie. Pierwszy raz jeszcze w marcu 2020 roku, gdy zakażony okazał się wiceminister środowiska Michał Woś, następnie w maju, w sierpniu, a także w październiku, kiedy pozytywny wynik otrzymał minister edukacji, Przemysław Czarnek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c