Jak obniżyć koszty rozwodu? Darmowy kreator pisania pozwu!

Dane GUS (2018) są dosyć alarmujące – w Polsce rozpada się co trzecie małżeństwo, a w samym roku 2018 rozwiodło się aż 63 tys. par, z kolei 1,3 tys. orzekło separację. Tym samym wiele Polek i Polaków musi zmierzyć się z niełatwą procedurą rozwodu. Trzeba przygotować się nie tylko na stres, ale również wydatki. Aby ułatwić cały proces, a także obniżyć znacząco koszty, warto skorzystać z pierwszej w Polsce aplikacji, która nie tylko pozwala poradzić sobie z pisaniem pozwu i dokumentacją, ale gwarantuje wsparcie prawnika w naprawdę niskiej cenie.

Fot. Materiały Prasowe

Czy na rozwodzie można ciąć koszty?

Można, a nawet trzeba, bo korzystając z usług tradycyjnej kancelarii w ostatecznym rozrachunku zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych. Przykładowo: samo przygotowanie pozwu przez prawnika to koszt  kilkuset złotych. Kolejnym krokiem będzie złożenie go do sądu, co kosztuje 600 zł. Już na tym etapie opłaca się skorzystać z usług wirtualnej kancelarii tani-rozwód.pl. Darmowy kreator pozwu to inteligentne narzędzie, które umożliwi stworzenie treści pozwu lub też odpowiedzi na pozew rozwodowy. Taka oszczędność na wstępie pozwoli wykorzystać środki na innym etapie, przykładowo skonsultować się z prawnikiem w celu przygotowania się do rozprawy.

Godzina konsultacji z prawnikiem w serwisie wirtualnej kancelarii to koszt 199 zł. Dla porównania w innych kancelariach cennik zaczyna się często  dużo wyżej. Dodatkowo, w koszty trzeba również wliczyć czas na dojazdy. Właśnie dlatego za pośrednictwem strony tani-rozwód.pl pojawiła się możliwość odbycia konsultacji w formie wideo rozmowy – to pierwsza taka usługa na rynku.

Kompleksowa obsługa prawnika – ile to może kosztować?

Co dalej? W klasycznej kancelarii kompleksowa obsługa przy sprawie rozwodowej to koszt wielu tysięcy złotych, a warto podkreślić, że nie uwzględniono tu kosztów sądowych, o których napiszemy za chwilę. To oczywiste, że warto korzystać z pomocy pełnomocnika, bo rozwód to bardzo stresujący proces, w którym opieka i wsparcie profesjonalisty są nieocenione. Wirtualna kancelaria tani-rozwód.pl wychodzi klientom naprzeciw i oferuje dwa pakiety w przystępnych cenach.

Pierwsza opcja to koszt 1999 zł. Dotyczy sprawy rozwodowej bez orzekania o winie, w przypadku małżeństw bez dzieci. W pakiecie otrzymujemy 3 godziny konsultacji z prawnikiem i jeden termin rozprawy.

Drugi pakiet to wersja rozszerzona w cenie 2499 zł – dotyczy rozwodów z orzeczeniem winy. To opcja dla małżeństw z dziećmi, gdzie trzeba uregulować takie kwestie, jak powierzenie opieki nad dzieckiem, alimenty, kontakty lub ograniczenie władzy rodzicielskiej. Pakiet max gwarantuje 4 godziny konsultacji z prawnikiem i 2 terminy rozpraw.

Jakie są koszty sądowe rozwodu?

Jak wspominaliśmy wcześniej, samo złożenie pozwu to koszt 600 zł. Z kolei podział majątku po ustaniu wspólności majątkowej to opłata w wysokości 1000 zł. Jeżeli strony osiągną porozumienie, mogą złożyć wspólny wniosek o podział majątku, płacąc 300 zł. Apelacja dla wyroku rozwodowego to koszt 600 zł.

Czy można się rozwieść szybko i bez nadwyrężania budżetu?

Co do szybkości działań – rozwody mają różny przebieg. Czasem sprawa kończy się na jednej rozprawie, czasem trzeba przychodzić do sądu kilka razy. Do tego należy dodać stres i walkę z emocjami – nawet, jeżeli na co dzień formalności nas nie przerażają, w przypadku procedur sądowych, mamy prawo czuć się niepewnie i niekomfortowo. Pomoc prawnika pomoże uniknąć błędów i przejść przez sprawę rozwodową sprawnie. Za to w kwestii kosztów odpowiedź jest prosta – tak, można je obniżyć i nie przepłacać. Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązań!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c