Jak wygląda sytuacja w szpitalach covidowych po świętach? Wojewoda informuje!

Jak informuje Mazowiecki Urząd Wojewódzki, w szpitalach w województwie mazowieckim, na wszyskich poziomach bezpieczeństwa, są wolne miejsca dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

Fot. Shutterstock

Na stronie internetowej Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pojawiła się informacja dotycząca stanu wolnych miejsc w szpitalach na Mazowszu. W komunikacie podkreśla się, że stan ten dotyczy wszystkich poziomów zabezpieczenia. Jest to zarówno I poziom- dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia, II poziom- dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem i III poziom, czyli szpitale tymczasowe i szpital MSWiA w Warszawie.

Dla chorych z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem na Mazowszu przygotowanych jest 4932 miejsc, z czego zajętych jest 4460 łóżek. W samej Warszawie natomiast  z dostępnych 2154 łóżek, zajęte są 1769 łóżka dla osób z pozytywnym wynikiem testu. Jeśli chodzi o wszystkie poziomy, z 2593 miejsca, zajętych jest 2133.

Urząd zapewnił także, że wciąż są przygotowywane dodatkowe łóżka, zarówno te podstawowe, jak i te z podłączonymi respiratorami. A więc pacjenci z województwa mazowieckiego nie muszą się obawiać o brak miejsc w szpitalach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c