Jakie obostrzenia wejdą w życie, kiedy Warszawa wejdzie do żółtej strefy?

W poniedziałek odbył się sztab kryzysowy zwołany przez Rafała Trzaskowskiego. Okazuje się, że Warszawa może znaleźć się w żółtej strefie. Jakie czekają nas wtedy obostrzenia?

Fot. Ukrinform/East News

Ministerstwo myśli nad poszerzeniem obostrzeń. Ma to dotyczyć właśnie żółtej i czerwonej strefy, nie wiadomo jednak czy niektóre rozwiązania nie zostaną wprowadzone dla całej Polski.

Póki co opiszemy, co stanie się jeżeli Warszawa trafi do żółtej strefy. Dobra informacja jest taka, że bez zmian pozostają m.in. transport lotniczy, salony kosmetyczne, fryzjerskie i tatuażu, handel, transport zbiorowy, nabożeństwa w kościołach, sanatoria, rehabilitacja, uzdrowiska, Aquaparki i baseny, działalność hotelarska, a także organizacja kongresów i targów. Bez zmian to znaczy z dotychczasowymi ograniczeniami i w dotychczasowym reżimie sanitarnym. Dotyczy to także maseczek, które w żółtej strefie należy nosić tak, jak dotychczas. Obowiązek mamy wiec w przypadku pomieszczeń zamkniętych, transportu zbiorowego a także na ulicy, gdy zachowanie dystansu nie jest możliwe. Obowiązek noszenia ich na ulicy wprowadzony jest tylko w czerwonej strefie.

To, co się zmieni to ograniczenia w liczbie osób na weselach, targach, wydarzeniach sportowych, kulturalnych, wesołych miasteczkach, w kinach i restauracjach. Żadne z tych miejsc nie zostanie jednak zamknięte.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c