Jedne z najstarszych lini lotniczych ogłosiły upadłość! Realizowane były również loty do Polski!

Sąd w Pradze ogłosił upadłość lini lotniczej Ceske Aerolinie. Wniosek złożyła sama spółka ze względu na ciężką sytuacje finansową spowodowaną epidemią koronawirusa. 

Fot. Pixabay / Warszawa w Pigułce

Od sierpnia 2020 roku spółka Ceske Aerolinie podlegała moratorium wobec wierzycieli, które wygasło w lutym tego roku. Ze względu na niepoprawiającą się sytuację finansową, spowodowaną pandemią COVID-19, linie złożyły do sądu upadłościowego wniosek o restrukturyzację.

Zakładał on między innymi zwolnienie wszystkich osób pracujących dla spółki. Łącznie było ich ponad 400. Wcześniej z powodu strat zwolniono około 300 pracowników.

Ceske Aerolinie były jednymi z najstarszych lini lotniczych. Powstały w 1923 roku i cieszyły się dużą popularnością. W ostatnim czasie spółka realizowała również loty do Polski. Jak się okazuje, nie zostaną one póki co całkowicie zawieszone. Połączenia z Warszawą wciąż się będą odbywać, lecz obsługiwać je będzie krajowa firma LOT.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c