Jest decyzja. W Warszawie powstaną 4 punkty szczepień masowych!

Prezydent miasta Rafał Trzaskowski poinformował dziś, że w stolicy powstaną ostatecznie cztery punkty masowych szczepień. Oprócz stadionu Legii, będą zlokalizowane na Białołęce, Targówku i w Wawrze. 

Fot. Shutterstock

Jak przekazał dziś Rafał Trzaskowski, w Warszawie powstaną cztery miejsca, w których odbywać się będą masowe szczepienia. Pierwszy i największy z nich zlokalizowany będzie, jak już wcześniej zapowiadano, na stadionie Legii Warszawa. Znajdzie się tam 30 stanowisk do szczepień.

Kolejne masowe punkty szczepień powstaną się na Białołęce, Targówku oraz w Wawrze. Jak dodaje prezydent miasta, tygodniowo w punktach ma być obsługiwanych około 60 tysięcy mieszkańców Warszawy. Zgodnie z zapowiedziami masowe punkty mają zacząć działać 14 maja.

Pierwsze punkty szczepień powszechnych ruszyły już w poniedziałek. Na Mazowszu póki co jedynym miejscem pilotażowych szczepień jest Zespół Szkół Powiatowych w Przasnyszu. Docelowo ma być ich 471 w całym kraju. Punkty w miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców mają szczepić dziennie 200 osób, a w miejscowościach powyżej 50 tysięcy – co najmniej pół tysiąca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c