Jest prawdopodobna data podziału Mazowsza. Radom stolicą

Jak poinformował Marek Suski, podział Mazowsza może nastąpić w połowie przyszłego roku. Projekt jest w przygotowaniu i niebawem powinien znaleźć się w Sejmie.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Marek Suski na antenie RMF FM powiedział, że „połowa roku to byłby dobry termin” na podział Mazowsza i dodał, że stolicą miałoby być drugie największe miasto na Mazowszu precyzując, że byłby to Radom.

Pierwsze informacje, jakie przekazał w lipcu „Dziennik Gazeta Prawna” mówią, że Warszawa, otaczające ją miejscowości, a także powiat miński stworzą nowe województwo warszawskie.

Zmianom sprzeciwia się opozycja – Podział Mazowsza nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia. Na użytek podziału unijnych pieniędzy Warszawa została już z Mazowsza wydzielona – mówił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w rozmowie z portalem Onet.pl – Chodzi wyłącznie o kolejne zamieszanie polityczne. Nie rozumiem jak w obliczu kolejnej fali koronawirusa można narażać obywateli na kolejne wybory – dodał.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c