Jest termin rozpoczęcia szczepień przeciwko COVID-19 dla kolejnej grupy!

Jak informuje radio RMF FM, od 15 marca szczepionki przeciwko COVID-19 otrzymają osoby przewlekle chore. Jest to kolejna grupa, która zostanie dopuszczona do szczepień. Tuż po nich preparat mają otrzymać również służby mundurowe. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Jak dowiedziało się radio RMF FM, już od 15 marca szczepionki przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 otrzymają osoby przewlekle chore. Zaliczają się do nich chorzy po przeszczepach, dializowani i mechanicznie wentylowani. Proces ma trwać zaledwie do 20 marca.

Jak tłumaczy rząd, wszystko ze względu na to, że jest to mała grupa, około 70 tysięcy osób. Mają oni otrzymać szczepionki koncernu Moderna oraz Pfizer. Kolejny na liście są pracownicy służb mundurowych, których szczepienia mają rozpocząć się 22 marca i potrwać do 5 kwietnia 2021 roku.

Jak dodaje radio, od 15 marca mają również zostać wznowione zapisy na szczepienia dla seniorów powyżej 70 roku życia. Szczepionki będą czekać na wszystkich, którym nie udało się zapisać w pierwszym terminie. Według szacunków rządu, osób oczekujących jest około 600 tysięcy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c