Jest zgoda konserwatora na wycięcie drzew w Parku Praskim!

„Z przykrością informujemy, że po uprzednim przeprowadzeniu kilkuetapowych, wnikliwych obserwacji i specjalistycznych badań – zgodnie z decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – Zarząd Zieleni m.st. Warszawy uzyskał zezwolenie na usunięcie 14 drzew rosnących w Parku Praskim Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego, które są w złym stanie fitosanitarnym i zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców korzystających z tej przestrzeni parkowej na Pradze-Północ.” – pisze Zielen warszawska.

Fot. Zieleń warszawska

Drzewa stanowiące zagrożenie, które planowane są do usunięcia to: 5 robinii białych, 1 topola biała, 4 klony pospolite, 1 leszczyna turecka, 1 kasztanowiec zwyczajny, 1 brzoza brodawkowata oraz 1 topola kanadyjska.

„Zaplanowaliśmy nasadzenia zastępcze w stosunku 1:1, co oznacza, że do końca 2021 r. wykonamy nasadzenia 14 drzew. Będą to, zgodnie z decyzją Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, następujące gatunki: klon zwyczajny, lipa drobnolistna, jesion wyniosły lub dąb szypułkowy – o obwodach pni mierzonych na wys. 100 cm nie mniejszych niż 20 cm.
Co więcej, jeszcze w roku 2020 oprócz nowych nasadzeń o charakterze zastępczym w parku posadzimy dodatkowo! 10 drzew.” – czytamy w komunikacie Zieleni warszawskiej.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c