Kaja Godek wyprowadza się z mieszkania. Prosi o ochronę

Kaja Godek, inicjatorka projektu „Zatrzymaj Aborcję” i fundatorka Fundacji: „Życie i Rodzina” otrzymuje groźby pod swoim adresem. Wraz z rodziną opuściła mieszkanie i poprosiła policję o ochronę.

Fot. Jakub Kaminski/East News

Do sieci wyciekł adres Godek oraz jej numer telefonu. To samo spotkało m.in. Krystynę Pawłowicz, posła PiS Bartłomieja Wróblewskiego i prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Roberta Bąkiewicza.

Kaja Godek poinformowała, że złożyła na policji zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa oraz wniosek o ochronę w trybie pomocy dla świadka i pokrzywdzonego. Pokazała też w mediach społecznościowych zdjęcia z okolic swojego miejsca zamieszkania obrazujące napisy takie, jak „Godek zabija kobiety” oraz wyzwiska pod swoim adresem.

Podobne kroki prawne powziął Robert Bąkiewicz, który zapowiedział w rozmowie z PAP, że złoży zawiadomienie o kierowaniu wobec niego gróźb karalnych i ujawnieniu danych osobowych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c