Kajetan P. został przebadany przez psychiatrów

Biegli psychiatrzy pracujący na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Warszawie przebadali Kajetana P. Obecnie śledczy czekają na pisemną opinię – podaje portal TVN Warszawa.

Fot. KGP

Fot. KGP

„Badanie psychiatryczne zostało wykonane. Czekamy na sporządzenie i przesłanie prokuraturze pisemnej opinii. Myślę, że nastąpi do w ciągu najbliższych kilku dni” – mówi tvnwarszawa.pl Michał Dziekański, p.o rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Nie wiadomo czy Kajetan P. zostanie poddany dalszym badaniom w oddziele zamkniętym. Tak było m.in. w przypadku Magdaleny M. oskarżonej o zabójstwo matki oraz dwójki jej dzieci na ul. Stalowej. Zależy to od tego, jaką opinię wydadzą biegli z zakresu psychiatrii. Jeżeli na podstawie wywiadu potrafią ocenić poczytalność podejrzanego, wtedy dalsze badania okażą się zbędne.

Badanie psychiatryczne jest kluczowe dla śledztwa. Jeżeli okaże się, ze Kajetan P. w chwili popełnienia czynu był niepoczytalny, wtedy śledztwo zostanie umorzone, a sam oskarżony zamknięty w zakładzie psychiatrycznym i poddany leczeniu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c