Kiedy decyzje ws. dalszych obostrzeń? Jest data!

Adam Niedzielski przekazał, kiedy zostaną podjęte decyzje w sprawie dalszych restrykcji spowodowanych pandemią koronawirusa. Poinformował także, że zmienione zostały kryteria luzowania obostrzeń.

Fot. Warszawa w Pigułce

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, ze już jutro dowiemy się jak będzie wyglądał najbliższy tydzień bądź tygodnie jeśli chodzi o obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Polsce. W środę bowiem ma się odbyć spotkanie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Jak tłumaczy minister, kluczowym elementem, który będzie omawiany podczas spotkania będzie liczba zajętych miejsc w szpitalach covidowych, a także liczba nowych przypadków zakażeń i zgonów spowodowanych wirusem SARS-CoV-2. Istotnym parametrem jest też liczba osób powyżej 60 roku życia, którzy już otrzymali szczepionkę przeciwko COVID-19.

„Żeby mówić o odważniejszym otwieraniu, powinniśmy mieć wyszczepionych ok. 70 proc. osób w wieku 60 i więcej lat. W tej chwili mamy ok. 40 proc. To jest apel do wszystkich 60-latków i starszych osób, aby się zgłaszały na szczepienia, bo to nam pozwala podejmować odważniejsze decyzje.”

-powiedział Adam Niedzielski.

Podjęte decyzje mogą zostać ogłoszone jeszcze tego samego dnia lub najpóźniej w najbliższy piątek. Adam Niedzielski dodał też, że zmienione zostały kryteria luzowania obostrzeń. Dziś w Polsce przybyło 13 227 nowych zakażeń koronawirusem. W ciągu ostatniej doby w wyniku choroby lub współistnienia jej z innymi dolegliwościami zmarły 644 osoby.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c