Kiedy dostawy szczepionek Pfizer wrócą do normalnego poziomu? KE informuje!

Koncern Pfizer, który odpowiedzialny jest za szczepionki przeciwko COVID-19, przekazał Komisji Europejskiej, że w przyszłym tygodniu dostawy wrócą do normalnego poziomu. Dodatkowo, do państw członkowskich zostanie również dostarczona różnica wynikająca z obecnego ograniczenia.

Fot. Shutterstock

Rzecznik Komisji Europejskiej Stefan De Keersmaecker przekazał, że organ otrzymał najnowsze informacje dotyczące dostaw szczepionki od firmy Pfizer. W tym tygodniu dostawy szczepionek będą ograniczone, jednak koncern farmaceutyczny zapewnił, że do normalnego poziomu dostaw wróci w przyszłym tygodniu.

Oprócz tego państwa członkowskie mają również otrzymać różnicę wynikającą z obecnego ograniczenia dostaw. De Keersmaecker zaznaczył, że dostawy to sprawa rozwiązywana między firmą Pfizer a państwami członkowskimi, a Komisja Europejska jedynie zawarła kontrakt ramowy. Reszta tzn. zakupy i dostawy to kwestia bilateralna pomiędzy krajami i koncernem.

Ostatnio firma Pfizer i BioNTeh opublikowała oświadczenie, w którym poinformowano, że został opracowany specjalny plan, który pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnej, zapewniając znacznie większą ilość dawek ich szczepionki przeciwko COVID-19 w drugim kwartale. Jednak aby to doszło do skutku, niezbędne jest tymczasowe ograniczenie liczby dostarczanych dawek teraz.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c