Kiedy kolejny lockdown? Ekspert nie ma wątpliwości

Trzecia fala pandemii jest w odwrocie, zakażenia spadają, chętnych do szczepień przybywa i wszyscy czekają z niecierpliwością na luzowanie obostrzeń, ale niektórzy eksperci uważają, że entuzjazm jest przedwczesny. 

Fot. Shutterstock

Dr Konstanty Szułdrzyński, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie powiedział dla portalu WP ABC Zdrowie, że do następnego lockdownu zostało niewiele czasu.

Jeszcze nie minął obecny, gdyż rząd luzuje obostrzenia bardzo ostrożnie, jednak ekspert i tak uważa, że koronawirus w Polsce wcale w odwrocie nie jest.

„Karnawał trwa, ale to wszystko jest na kredyt. Mam obawy co do podyktowanego względami politycznymi triumfalizmu. Poradzimy sobie z pandemią, kiedy zaszczepi się większość społeczeństwa, plus będziemy mieli efektywne służby sanitarne, a tego, szczerze mówiąc, nie widzę” – powiedział dr Szułdrzyński.

Ekspert wskazał również, że czeka nas kolejny lockdown, najpóźniej we wrześniu, ale prawdopodobnie wcześniej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c