Kiedy otwarcie turystyki? Jarosław Gowin przekazał najważniejsze informacje!

Wicepremier Jarosław Gowin odpowiedział na pytanie, kiedy najwcześniej jest szansa na otwarcie branży turystycznej. Zaznaczył, że może się to stać jeszcze latem, a wśród pomysłów bezpiecznego podróżowania brane są między innymi paszporty covidowe. 

Fot. Pixabay

Jarosław Gowin podczas konferencji prasowej przekazał, kiedy będzie realna szansa na otwarcie branży turystycznej. Zaznaczył, że może to się stać jeszcze latem, lecz należy brać pod uwagę fakt, że pomimo możliwości podróżowania, część obostrzeń na pewno pozostanie.

Wśród pomysłów, które szczególnie popierają kraje żyjące z turystyki jest wprowadzenie paszportów covidowych. Jak przekazał wicepremier, również Polska bierze ten plan od uwagę. Wskazał, ze osoby zaszczepione powinny mieć możliwość np. rezerwowania pokoi hotelowych.

„Z całą pewnością osoby zaszczepione, wzorem innych państw, powinny mieć uprawnienia do korzystania z usług turystycznych. Otwarte jest pytanie, czy obiekty turystyczne będą dostępne tylko dla polskich turystów.”

-dodał.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki przekazał, że rozmowy w UE na temat paszportów covidowych są na wstępnym etapie. Natomiast pod koniec marca komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton informował, że paszport zdrowotny z informacjami o szczepieniach i przeciwciałach wytwarzanych przeciwko COVID-19 powinien funkcjonować od 15 czerwca.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c