Kiedy powrót do szkół i przedszkoli? Padły możliwe daty!

Podczas porannego programu na antenie RMF FM głos w sprawie powrotu dzieci do szkół zabrał minister edukacji, Przemysław Czarnek. Wskazał możliwe terminy powrotu do nauki stacjonarnej.

fot. Pexels

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Pomimo wczorajszej dość niskiej liczby przypadków, która wskazała nowych chorych z weekendu, nie należy podchodzić do liczb zbyt optymistycznie. Jak podkreślają eksperci i politycy, liczba nowych przypadków po weekendzie zawsze jest mniejsza, ponieważ mniej jest wykonywanych testów.

Dziś podczas „Porannej rozmowy” na antenie RMF FM minister nauki i edukacji zdradził, kiedy możemy spodziewać się częściowego powrotu do szkół. Zaznaczył, że jest to możliwe jeszcze w kwietniu. Wszystko jednak zależy od dalszej sytuacji pandemicznej w kraju.

Jak przekazał szef MEiN, jeśli dane dotyczące zakażeń ze środy i czwartku potwierdzą tendencję spadkową, to od 19 kwietnia jest szansa na powrót najmłodszych do przedszkoli. Jeśli chodzi o szkoły, Przemysław Czarnek chce, aby nastąpiło to z końcem kwietnia.

„W ostatnim tygodniu kwietniachcielibyśmy powrócić do nauki stacjonarnej w klasach I-III. Z każdym kolejnym tygodniem do szkół wracałyby następne klasy.”

-doprecyzował minister. Zaznaczył, że jest także możliwy nieco inny scenariusz, czyli nauka hybrydowa. Wyjaśnił, że w tej chwili około 80 procent szkół ma internet światłowodowy więc nie będzie problemu, aby taką opcję wprowadzić.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c