Kiedy powrót pozostałych uczniów do szkół? Adam Niedzielski odpowiada!

Trwa konferencja zorganizowana przez Ministerstwo Zdrowia. Adam Niedzielski odniósł się między innymi do weekendowych tłumów w Zakopanem. Zapytany został również o powrót starszych klas do szkół. Kiedy to nastąpi?

Fot. Pexels

Podczas dzisiejszej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał najnowsze informacje dotyczące powrotu starszych dzieci do szkół. Przypomnijmy, w tej chwili nauka stacjonarna prowadzona jest jedynie w klasach I-III w szkołach podstawowych.

Minister zdrowia poinformował, że w ostatnim tygodniu odbywały się badania przesiewowe nauczycieli. Zbadano ich znacznie mniej niż podczas pierwszych takich badań, bo jedynie 24 tysiące. Jednak wskaźnik aktywnie zakażonych jest uznawany za stabilny, w skali całego kraju wynosi zaledwie 2%.

Jak tłumaczy minister, to pokazuje, że edukacja prowadzona w reżimie sanitarnym, z przestrzeganiem wszelkich zasad bezpieczeństwa, nie wpływa na gwałtowny wzrost liczby zachorowań. Adam Niedzielski dodał, że w najbliższym tygodniu będą trwały dyskusje na temat kolejnych decyzji związanych z powrotem do szkół, jednak w tej chwili nic nie jest pewne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c