Kiedy studenci wrócą do nauki stacjonarnej? Wiceminister edukacji odpowiada!

W rozmowie z radiem RMF FM wiceminister edukacji i nauki Włodzimierz Bernacki przyznał, że w tej chwili sytuacja pandemiczna w kraju jest fatalna. W związku z tym ciężko póki co mówić o powrocie studentów do nauki stacjonarnej. Tym bardziej, że wielu z nich to obywatele m.in. Ukrainy.

Fot. Pixabay

Gościem programu na antenie radia RMF FM był wiceminister edukacji i nauki oraz senator Prawa i Sprawiedliwości, Włodzimierz Bernacki. Pytany był przede wszystkim o powrót studentów na uczelnie. Jak podkreśla, jeśli będziemy mieli do czynienia ze spadkiem zachorowań wśród Polaków, jest plan, aby wtedy uruchomić naukę stacjonarną. To się jednak póki co nie dzieje.

Dlatego możliwy powrót studentów do nauki stacjonarnej będzie najprawdopodobniej w trakcie letniej sesji. Przyznał natomiast, że w przypadku wielu szkół wyższych występuje tzw. internacjonalizacja, co oznacza, że wielu studentów pochodzi z różnych części świata. Najwięcej z Ukrainy, a jak wiemy, sytuacja pandemiczna nie jest tam najlepsza. Problemy obecnie pojawią się również przy podróżowaniu.

Dlatego zdaniem Włodzimierza Bernackiego, będzie można mówić o powrocie do nauczania na uczelniach dopiero wtedy, kiedy będzie można mówić o otwieraniu granic i bezproblemowym poruszaniem się pomiędzy krajami, tak aby wszyscy bezpiecznie mogli uczestniczyć w zajęciach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c