Kiedy szczepienia dzieci i nastolatków? Padł możliwy termin!

Od 9 maja każdy dorosły Polak będzie miał już e-skierowanie na szczepienia przeciwko COVID-19. Jednak w planach są również szczepienia młodszych osób. Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych zapowiedział, kiedy to się może stać.

Fot. Shutterstock

Trwają zapisy ostatnich roczników na szczepienia przeciwko COVID-19. Dziś ruszyły zapisy roczników 1994-1996. Natomiast od 9 maja każdy pełnoletni Polak będzie posiadać już e-skierowanie na szczepienie. Co z dziećmi i nastolatkami? Kiedy oni będą mogli skorzystać ze szczepionek?

Jak mówił dziś na antenie Radia Plus prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dr Grzegorz Cessak, w wersji optymistycznej nastolatki w wieku 16-18 lat szczepione będą przeciwko COVID-19 w czerwcu. Dodał, że jeśli chodzi o młodsze dzieci, niewykluczone, że otrzymają one szczepionki jeszcze w wakacje. Dzięki temu wszyscy będą mogli bezpiecznie wrócić do szkół od nowego roku szkolnego.

Przypomnijmy, preparat koncernu Pfizer został sprawdzony w badaniach klinicznych pod kątem podawania jej młodzieży w wieku 16-18 lat. Z analiz wynika, że nie ma żadnych przeciwwskazań do podawania szczepionki osobom w tym wieku. W czerwcu spodziewana jest rekomendacja Europejskiej Agencji Leków dotycząca stosowania jej  przeciwko wśród dzieci powyżej 12 roku życia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c