Kierowca, który zabił 3 osoby, w tym dwoje dzieci pod Warszawą usłyszał decyzję sądu

Dwa dni temu w miejscowości Sitne gm. Jadów, po godzinie 16:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. 22-letni kierujący oplem zderzył się z grupą rowerzystów. W wyniku tego wypadku śmierć poniosły trzy osoby. Dzisiaj mężczyzna usłyszał decyzję sądu dotyczącą aresztu.

Fot. KSP

W poniedziałek odbyło się posiedzenie sądu, który zadecydował o dwumiesięcznym areszcie dla kierowcy samochodu. Sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 22-letni kierowca opla na łuku drogi, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z jadącą w przeciwną stronę grupą rowerzystów.

Niestety w wyniku tego wypadku śmierć na miejscu poniosła 43-letnia kobieta oraz jej 6-letnie dziecko. 8-letnia dziewczynka w stanie ciężkim została przetransportowana lotniczym pogotowiem ratunkowym do szpitala, gdzie następnego dnia zmarła. 44-letni mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Aktualnie w wołomińskiej komendzie prowadzone są czynności pod nadzorem prokuratora w celu wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.