Kierowcy tracą orientację przez deszcz. 152 wypadki i kolezje jednego dnia

Kierowcy przyzwyczajeni do słońca i upałów mieli wczoraj ciężki dzień. Deszcz, ślizgawka i słaba widoczność przyczyniła się aż do 152 kolizji i wypadków. Miasto stało w korkach, a strażacy i policjanci mieli pełne ręce roboty.

Wypadek na ul. Górczewskiej. Fot. PSP

Wypadek na ul. Górczewskiej. Fot. PSP

Kolizje i wypadki mają tę przypadłość, że skłaniają innych kierowców do próby dowiedzenia się co się stało. Przekłada się to na zmniejszoną uwagę podczas przejazdu obok i kolejnych przykrych sytuacji. Ponadto deszcz wymusza włączanie wycieraczek, które nie tylko pogarszają widoczność, ale także nieczęsto po sezonie letnim nie działają tak, jak trzeba. Podczas upałów guma odkleja się od plastiku, a pod powierzchnie nieużywanego urządzenia dostaje się piasek, który podczas włączenia powoduje starcie części przylegającej do szyby.

Dlatego tak ważne jest regularne czyszczenie samochodu i przygotowanie go do deszczowego sezonu – radzą policjanci ze stołecznej drogówki. Następnie tygodnie zapowiadają się równie deszczowe, lecz będą to opady przejściowe. Oby nie zaskoczyły nas na drodze!

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.