Kierujący oplem miał rano około 1,5 promila

Mokotowscy policjanci wyłaniając okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i Bonifacego. Za wstępnych ustaleń wynika, że doszło tam do zderzenia trzech samochodów osobowych. Mężczyzna kierujący oplem trafił do szpitala. Badanie wykazało, że miał około półtora promila alkoholu w organizmie i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Kierującemu chryslerem oraz samochodem kia nic się nie stało.

Fot. Łukasz/ Warszawa w Pigułce

Kilka minut po godzinie 7:00 rano na jednym ze skrzyżowań na warszawskim Mokotowie doszło do zderzenia się trzech samochodów. Poczałkowo zdarzenie wyglądało dosyć poważnie. Na miejscu pracowali policjanci ze stołecznej drogówki oraz ratownicy medyczni. Kierujący oplem trafił do szpitala. Badania lekarskie wykazały, że nie odniósł on poważniejszych obrażeń i został zwolniony do domu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on około półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto policjanci ustalili, że miał wstrzymane uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Pozostałym uczestnikom zdarzenia drogowego nic się nie stało.

Nietrzeźwego kierującego czeka odpowiedzialność karna za przestępstwa drogowe. Grozi mu kara do 2 lat więzienia. Policjanci ustalą kto przyczynił się do zderzenia drogowego. W zależności od ustaleń sprawcę czeka kara w postaci grzywny do 5000 zł.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.