Kilkanaście przypadków zakażenia odmianą indyjską. GIS prowadzi dochodzenie epidemiologiczne!

Wczoraj rząd przekazał najnowsze informacje dotyczące indyjskiej odmiany koronawirusa w Polsce. Potwierdzone przypadki zakażenia dotyczą między innymi sióstr zakonnych, które przebywały na rekolekcjach pod Warszawą. GIS rozpoczął dochodzenie epidemiologiczne.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce potwierdzono 16 przypadków indyjskiego wariantu koronawirusa. Jak się okazało, 14 przypadków dotyczy ogniska powstałego w Zgromadzeniu Sióstr Misjonarek Miłości. Do zakażenia doszło podczas rekolekcji odbywających się kilkanaście dni temu w Zaborowie, gdzie zakonnice miały kontakt z inną, zakażoną indyjską mutacją siostrą zakonną. Kobieta pochodziła z Indii.

Jak przekazał Główny Inspektorat Sanitarny, podjęto decyzję o rozpoczęciu dochodzenia epidemiologicznego w tej sprawie. Zastępca GIS Krzysztof Saczka zapewnił natomiast, że można czuć się w pełni bezpiecznie, ponieważ ogniska mutacji indyjskiej zostały w pełni objęte nadzorem inspekcji sanitarnej.

Łącznie na kwarantannie przebywa 28 osób. Jest to dziewięć osób związanych z Domem Sióstr Misjonarek Miłości Matki Teresy z Kalkuty w Katowicach, pięć z Domem Zakonny Sióstr Misjonarek Miłości w Warszawie, a także 14 osób ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości w Zaborowie pod Warszawą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c