Kobiety w ciąży powinny korzystać ze szczepionek na COVID-19? Zaskakujące badania na temat wpływu preparatu na dziecko!

Jak wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez hiszpańskich naukowców, mleko matek, które przed porodem poddały się szczepieniu przeciwko COVID-19, chroni noworodki przed zachorowaniem. 

fot. Pixabay

Do zaskakujących analiz doszli naukowcy ze szpitala Nuestra Senora de la Candelaria na Teneryfie. Udział w badaniach wzięły ciężarne pielęgniarki i inne kobiety pracujące w służbie zdrowia, które w pierwszej kolejności mogły otrzymać szczepionkę przeciwko COVID-19. Podczas analiz sprawdzono poziom przeciwciał w mleku i krwi 100 karmiących kobiet oraz w organizmie pijących mleko noworodków.

Jak wynika z badań, u wszystkich zaszczepionych na COVID-19 przyszłych matek wystąpił wysoki poziom przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2 w pierwszych 6 tygodniach po przyjęciu drugiej dawki preparatu. Oznacza to, że mogły przekazać je swoim dzieciom za pośrednictwem mleka.

Szczepionki, których użyto należały do koncernów Pfizer i Moderna. To dobra informacja dla kobiet w ciąży, które obawiają się szczepień. Wszystko głownie ze względu na fakt, że wciąż bardzo mało badań zostało na ten temat przeprowadzonych. Jednak takie wyniki mogą sprawić, że ciężarne coraz chętniej będą chciały przyjąć preparat.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c