Kolejna branża apeluje w sprawie przyspieszenia szczepień ich grupy zawodowej!

Prezesi warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich zaapelowali do premiera Mateusza Morawieckiego, aby kierowcy pociągów mogli zaszczepić się wcześniej. Tłumaczą, że codziennie mają oni kontakt z tysiącami przypadkowych pasażerów w zamkniętej przestrzeni. 

Fot. Shutterstock

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 stycznia 2021 roku związanym z wystąpieniem stanu epidemii, powstała specjalna kolejność szczepień. W tzw. grupie zerowej szczepieni byli między innymi pracownicy służby zdrowia. Obecnie trwają szczepienia grupy pierwszej, wśród nich są seniorzy czy osoby z przewlekłymi chorobami. Kolejni na liście są także pracownicy służb mundurowych, w tym m.in. Straży Ochrony Kolei.

Jednak nigdzie nie pojawili się kierownicy pociągów. A zdaniem prezesów warszawskiej Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, to błąd. Tłumaczą, że powinni oni uzyskać odpornośc na COVID-19 w tym samym czasie co służby mundurowe, ponieważ mają na codzień kontakt z wieloma przypadkowymi osobami, do tego przebywają z nimi w zamkniętej przestrzeni. Dlatego szczególnie są narażeni na zakażenie wirusem SARS-CoV-2.

W związku z tym pojawił się specjalny apel Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, skierowany do premiera Mateusza Morawieckiego. Prezesi proszą o przyspieszone objęcie kierowników pociągów szczepieniami przeciwko koronawirusowi.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c