Kolejna szczepionka na COVID-19 zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków!

Europejska Agencja Leków zatwierdziła kolejną szczepionkę przeciwko COVID-19. Chodzi o preparat koncernu Johnson&Johnson. Szczepionka jest jednodawkowa i można przechowywać ją w tradycyjnych lodówkach.

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Jak informuje radio RMF FM, dziś Europejska Agencja Leków zgodziła się na dopuszczenie do użytku szczepionki przeciwko koronawirusowi preparatu firmy Johnson&Johnson. Oznacza to, że teraz Komisja Europejska będzie mogła wydać zezwolenie na stosowanie preparatu w krajach unijnych.

Według wcześniejszych informacji Komisji Europejskiej, pierwsze dostawy szczepionek mogłyby mieć miejsce jeszcze w kwietniu. Preparat jest w przeciwieństwie do poprzedników jednodawkowy i można go bez problemu przechowywać w zwykłych lodówkach. Jak wynika z badań, w ciągu 28 dni od podania szczepionki, zapobiega ona zakażeniu w 85 procentach, a z czasem jej skuteczność wzrasta.

Szczepionka została opracowana przez Janssen Pharmaceutica oraz ekspertów z Beth Israel Deaconess Medical Center. Preparat Johnson&Johnson jest już stosowany między innymi w RPA. Do najczęstszych efektów ubocznych po podaniu produktu należy ból w miejscu ukłucia, bóle głowy, zmęczenie czy ból mięśni.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c