Kolejne ogniska ptasiej grypy na Mazowszu!

Na Mazowszu potwierdzono kolejne ogniska ptasiej grypy. Tym razem zauważono je w powiecie żuromińskim. Czy w związku z tym będą podejmowane decyzje o ograniczeniach dla hodowców i mieszkańców? O tym ma zdecydować wojewoda.

Fot. Warszawa w Pigułce

W powiecie żuromińskim potwierdzono 16 nowych ognisk ptasiej grypy, które w ostatnim czasie pojawiają się coraz  częściej na terenie województwa mazowieckiego. Dodatkowo, 7 podejrzeń choroby jest w tej chwili badanych. Jeśli się potwierdzą, w sumie może zostać zutylizowanych prawie trzy miliony sztuk drobiu.

Jak przekazał w rozmowie z RDC Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, w tej chwili podjęto decyzje, aby dla bezpieczeństwa zamknąć jedną z dróg w powiecie.

Zamknięcie dla ruchu drogi numer 541 od miejscowości Franciszkowo do miejscowości Bieżuń. To fragment drogi wojewódzkiej, która przebiega przez centrum naszej epizoocji, tam jest najwięcej ognisk. Chcemy, żeby ograniczyć tam ruch tylko do koniecznego.”

-tłumaczy. Dodaje, że dobrym pomysłem byłoby także zainstalowanie mat dezynfekujących dla samochodów na drogach wyjazdowych z powiatu.

Dalsze decyzje dotyczące przeciwdziałania w rozprzestrzenianiu się ptasiej grypy ma podjąć wojewoda mazowiecki. Niewykluczone, że zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia, które dotkną zarówno hodowców, jak i mieszkańców Mazowsza.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c