Kolejne przychodnie przekładają szczepienia! Powodem brak szczepionek!

Coraz trudniej dostać się na szczepienia przeciwko COVID-19. Pojawiło się już kilka przypadków, kiedy przychodnie informowały pacjentów o konieczności przełożenia szczepień. Problem dotknął już wielu warszawskich seniorów.

Fot. Pixabay

Coraz więcej osób, które próbują zapisać się na szczepienia dostają zwrotną informację, że zostaną wpisani na listę oczekujących, ale o terminie szczepień zostaną poinformowani w późniejszym czasie, przez wiadomość SMS. Wszystko ze względu na to, że nie ma gwarancji co do realizacji szczepień, ponieważ nie wiadomo kiedy pojawia się kolejne dostawy i czy będą one wystarczające.

Zdarzają się również przypadki, że już zapisanych pacjentów należy przepisywać na inne dni. Tak było między innymi podczas szczepień w Szpitalu Południowym w Warszawie. Kilkadziesiąt osób w ostatniej chwili zostało powiadomionych o przełożeniu wizyty o kilka dni. Agencja Rezerw Materiałowych przekazała, że pojawią się opóźnienia w dostawie 30 tygodniowych dawek. Sprawę tłumaczyła też w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

„Ursynów nie dostał w ogóle. Praga-Północ, to samo, brak szczepionek, odwołujemy pacjentów. Na Mokotowie sześć przychodni dostało, cztery wciąż czekają. Na Żoliborzu dostał jeden punkt na cztery. Jak można być na terenie dzielnicy, przywieźć 30 szczepionek do jednego punktu, a do pozostałych nie? W takim bałaganie nie dałoby się prowadzić nawet budki z warzywami.”

-powiedziała. A już za tydzień ruszają szczepienia nauczycieli. Dołączenie kolejnej grupy spowodować jeszcze większe komplikacje, jednak jak zapowiada rząd, nauczyciele będą szczepieni innym preparatem, który ma wkrótce dostarczyć odpowiednią liczbę dawek.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c