Kolejne przypadki wścieklizny na Mazowszu! Wojewoda apeluje!

Jak przekazał Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii, pojawiły się trzy kolejne przypadki wścieklizny u lisów na terenie województwa mazowieckiego. Wojewoda apeluje o ostrożność, szczególnie posiadaczy czworonogów.

Fot. Megan Markham / Pexels

Właśnie potwierdzono kolejne trzy przypadki wścieklizny u lisów na terenie Mazowsza. Jak przekazał Wojewódzki Mazowiecki Lekarz Weterynarii zakażenia wśród zwierząt pojawiły się w miejscowości Mlądz w powiecie otwockim  i miejscowości Wola Rębkowska w powiecie gawrolińskim. Specjalny apel w tej sprawie wydał wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwiłł.

„Apeluję o unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami oraz o przestrzeganie zakazów i nakazów obowiązujących na terenach zagrożonych wścieklizną. Proszę również pamiętać o bezpieczeństwie naszych zwierząt.”

-przekazał. Dodał, że szczepienia psów są obowiązkowe, ale w celu zachowania bezpieczeństwa czworonogów zachęcił także do szczepień kotów. Za brak aktualnego szczepienia właścicielowi psa grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Pierwszy przypadek zakażenia wścieklizną wykryto na początku stycznia w powiecie otworckim. Od tego czasu wykryto jeszcze kilkanaście przypadków w całym województwie. W dniach 14-21 maja na Mazowszu zostanie przeprowadzona akcja szczepienia lisów. Odbędzie się w powiatach: białobrzeskim, garwolińskim, grójeckim, kozienickim, mińskim, nowodworskim, legionowskim, otwockim, piaseczyńskim, pruszkowskim, grodziskim, pułtuskim, wołomińskim, warszawskim zachodnim, wyszkowskim oraz na terenie Warszawy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c