Kolejne przypadki wścieklizny na Mazowszu!

Na początku sierpnia Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii poinformował o wykryciu 39. i 40. przypadku wścieklizny u zwierząt wolno żyjących na terenie województwa mazowieckiego w 2021 r. Przypadki te stwierdzono: w miejscowości Janów (gm. Skaryszew, powiat radomski) – 39. przypadek oraz w miejscowości Policzna (gm. Policzna, powiat zwoleński) – 40. przypadek.

Fot. Warszawa w Pigułce

Na obszarze naszego województwa wciąż odnotowujemy nowe przypadki wścieklizny u zwierząt.

Trwają wakacje, a w tym czasie częściej wybieramy spacery w lasach i parkach, gdzie łatwiej zetknąć się ze zwierzętami wolno żyjącymi, dlatego apeluję do Państwa o zachowanie ostrożności w sytuacji spotkania dzikich zwierząt na swojej drodze.

Pamiętajmy o tym, że lisy, jeże, nietoperze i inne mogą być zarażone wścieklizną. Nawet jeśli zobaczymy ranne zwierzę i chcemy mu pomóc, nie dotykajmy go. Należy powiadomić odpowiednie służby. Nie podejmujmy działań na własną rękę. Pamiętajmy też, że szczepienie przeciw wściekliźnie psów jest obowiązkowe, a kotów zalecane – powiedział Wojewoda Mazowiecki.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c