Kolejne skutki ptasiej grypy. Będzie prewencyjny ubój drobiu

Z problemem ptasiej grypy Mazowsze zmaga się już od dłuższego czasu. Sytuacja jest coraz groźniejsza. W związku z tym zdecydowano o prewencyjnym uboju drobiu w powiatach żuromińskim i mławskim. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Ptasia grypa nie odpuszcza. Najtrudniejsza sytuacja jest w powiecie żuromińskim i mławskim, gdzie odnotowano najwięcej ognisk ptasiej grypy w województwie mazowieckim. Do tej pory w powiecie żuromińskim potwierdzono 43 ogniska ptasiej grypy, a w mławskim 22.

Właśnie podjęto kolejne decyzje w tej sprawie. W odległości jednego kilometra od każdego potwierdzonego ogniska ptasiej grypy w obu powiatach będzie trzeba zutylizować wszystkie, również zdrowe ptaki. Do tej pory zutylizowanych zostało już prawie 5 milinów sztuk drobiu.

Przypomnijmy, decyzją wojewody mazowieckiego, w ramach działań ograniczających rozprzestrzenianie się wirusa na Mazowszu, zamknięto powiaty żuromińskim, mławski i sierpecki, gdzie teraz obowiązują tam zasady podobne, jak na obszarze zagrożonym. Jest to między innymi konieczność trzymania drobiu w pomieszczeniach, bioasekuracja oraz odkażenie. Zamknięty jest również odcinek drogi wojewódzka nr 541.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c