Kolejny, ogromny wyciek danych! Serwis ostrzega!

Kilka dni temu Facebook przekazał informację o wycieku danych ponad 533 milionów użytkowników, w tym 2,7 milionów Polaków. Teraz kolejny serwis ostrzega, że hakerzy dokonali podobnego ataku i pozyskali dane około 500 mln osób.

Fot. Pexels

Na początku kwietnia pojawiła się informacja dotycząca wycieku danych ponad 533 mln użytkowników serwisu Facebook. Wśród nich było 2,7 mln Polaków. Jak się okazało, nie tylko Facebook był jest ofiarą hakerów, ale również serwis należący do Microsoftu, LikedIn. Jest to portal wykorzystywany w życiu zawodowym.

LikedIn przekazał właśnie, że hakerzy pozyskali dane około 500 milionów użytkowników na całym świecie. Ich dane stanowią część tzw. paczki informacji, która niedawno została wystawiona na sprzedaż przez oszustów. Jak tłumaczą eksperci, wśród skradzionych danych są dane adresowe, nazwiska, numery telefonów oraz historie karier zawodowych użytkowników.

Wszystkie dane, jak zapewnia serwis, nie zostały pozyskane na skutek włamania do bazy danych strony. LikedIn tłumaczy, że informacje pochodzą z różnych stron internetowych i innych serwisów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c