Kolejny pedofil w areszcie. „Miał wyszukiwać nastolatków do spotkań o charakterze seksualnym”

Kryminalni z Ursynowa zatrzymali podejrzanego o pedofilię. Mężczyzna wpadł w policyjna zasadzkę w chwili gdy przyjechał na spotkanie – był przekonany, że umówił się z 13-latką. Nie wiedział jednak, że tak naprawdę kontaktował się z osobą dorosłą. Wobec zatrzymanego zastosowano dozór policyjny.

1-61336

Fot. KSP

Policjanci z wydziału kryminalnego ursynowskiego komisariatu zajmują się między innymi monitorowaniem Internetu pod kątem przestępstw popełnianych za pośrednictwem sieci oraz komputerów. Współpracują w tym zakresie z instytucjami, które zajmują się bezpieczeństwem w Internecie oraz z osobami, które informują o podejrzanych zdarzeniach i zachowaniach w sieci.

Na podstawie takiej współpracy policjanci uzyskali informację o mężczyźnie, który przez portale internetowe miał wyszukiwać nastolatków do spotkań o charakterze seksualnym. Dzięki czujności jednego z mieszkańców, który poinformował o anonsie ursynowskich policjantów, kryminalni mogli przygotować zasadzkę.

O ustalonej godzinie i w określonym miejscu czekali na podejrzanego. Punktualnie przy basenie pojawił się 24-letni Piotr K. Mężczyzna, który był przekonany, że umówił się z 13-latką na spotkanie natychmiast został zatrzymany. Był kompletnie zaskoczony. Trafił do policyjnego aresztu. Prokuratura zastosowała wobec niego dozór policyjny.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.