Kolejny przypadek ptasiej grypy na Mazowszu!

Od nowego roku w województwie mazowieckim potwierdzono już 10 przypadków ptasiej grypy. Teraz ciężka sytuacja jest w powiecie sochaczewskim, gdzie znaleziono martwego myszołowa.

Fot. Warszawa w Pigułce

Od początku roku 2020 zdiagnozowano już 10 przypadków ptasiej grypy w województwie mazowieckim. W większości przypadków dotyczyła dzikich zwierząt. Wciąż zamknięta jest Hala Wolnych Lotów w warszawskim ZOO, gdzie potwierdzono chorobę u jednej z kaczek.

Teraz zakażenie stwierdzono również u martwego myszołowa w powiacie sochaczewskim. W rozmowie z radiem RDC wojewódzki lekarz weterynarii dr Paweł Jakubczak przestrzega, aby szczególnie czujni byli hodowcy drobiu. Powinni przeszkolić swój personel tak, aby uniknąć sytuacji nieświadomej transmisji wirusa na teren ferm.

Powiatowy Inspektorat Weterynarii przypomina także, aby w każdym przypadku zauważenia martwego ptaka, od razu kontaktować się ze służbami.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c