Koniec z paleniem kaloszami! Powietrzne laboratoria wkraczają do walki ze smogiem

11 stycznia na terenie Straży Miejskiej m.st. Warszawy przy ulicy Sołtyka 8/10, odbyła się prezentacja dronów (bezzałogowych statków powietrznych), które będą wykorzystywane w walce z trucicielami powietrza. Uzupełniły one wyposażenie straży miejskiej.

Fot. Straż Miejska m.st. Warszawy

 

W pokazie wziął udział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski oraz Komendant straży miejskiej Zbigniew Leszczyński.

Dziennikarze oraz zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć drony „w akcji”. Operatorzy przeprowadzili kilka „dolotów” nad dymiący komin, wykonując badanie zawartości dymu. Zaprezentowano też, wykorzystywane już od 2 lat, tzw. „smogowozy” – mobilne laboratoria na wyposażeniu których są urządzenie analizujące skład powietrza, a także wody. Zakupione drony wyposażone są w dwie kamery: tradycyjną, rejestrującą obraz w rozdzielczości Full HD, wysokiej czułości kamerę termowizyjną oraz w specjalistyczny sprzęt pomiarowy. Nadlatując dron mierzy stężenie pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5, sprawdza też zawartość formaldehydów i cyjanowodoru. Pojawienie się tych związków w dużym stężeniu świadczy o wykorzystywaniu niedozwolonego opału. Urządzenia przekazują, za pośrednictwem sieci, obraz on-line zarówno do operatora jak i w dowolne miejsce, np. do Centrum Kierowania.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.