Kontrole wesel. Policja może przyjechać nawet o północy!

Na uroczystościach ślubnych coraz częściej pojawiają się kontrole policji. Potrafią przyjechać na sygnale nawet o północy w miejsce, w którym odbywa się wesele. 

Fot. Shutterstock

Rzeczniczka Stowarzyszenia Branży Ślubnej w rozmowie z Onet opowiedziała jak wyglądają kontrole na weselach.  Na uroczystość może przyjechać zarówno policja, jak i inspektor sanitarny.

Jak mówi Katarzyna Gajek, funkcjonariusze najczęściej w środku nocy przyjeżdża na miejsce, prosząc organizatorów wesela by odpowiedzieli na kilka pytań.  Zdarza się nawet, że goście muszą się ustawić aby móc ich policzyć i sprawdzić jak się ma ta liczba do liczby osób, które są na liście gości. Jeśli faktyczna liczba osób jest wyższa niż liczba osób na liście, pojawiają się kary.

Kontrole inspektorów sanitarnych najczęściej odbywają się jednak w ciągu dnia i dotyczą bardziej warunków. Sprawdzają oni czy lokal jest odpowiednio przygotowany do przyjęcia, czy wszystkie wytyczne są zastosowane.

Rząd wprowadził czerwone i żółte strefy, które mają specjalne obostrzenia dotyczące organizacji wesel. W czerwonych dozwolona liczba gości to 50 osób, a w żółtych 100. Do liczby osób nie jest doliczana obsługa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c