„Koronaparty” w Zakopanem. Dworczyk o cofnięciu luzowań

Ostatni weekend w Zakopanym komentowany jest już w całej Polsce. Niechlubne zachowanie turystów zmartwiło głównie mieszkańców Zakopanego, którzy obawiają się cofnięcia luzowań i powrotu pełnego lockdownu na Podhalu.

fot. Kraków w Pigułce

Wybryki pijanych turystów, burdy, awantury i imprezowanie na Krupówkach bez maseczek skomentowali nie tylko burmistrz Zakopanego Leszek Dorula, ale także wojewoda Małopolski Łukasz Kmita i szef KPRM Michał Dworczyk.

Wszyscy zgodnie komentują ostatni weekend na Podhalu jako brak odpowiedzialności społecznej. Burmistrz Zakopanego podsumowując go stwierdził, że „nie zdaliśmy egzaminu jako społeczeństwo.”

Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita dodał w rozmowie z Radio Kraków, że „Osoby, które łamały obowiązujące zasady sanitarne, biorą odpowiedzialność za sytuację epidemiczną. Tym bardziej że obostrzenia zostały złagodzone na razie na dwa tygodnie.”

Szef KPRM Michał Dworczyk w rozmowie z RMF FM również odniósł się do tymczasowych luzowań obostrzeń i ostrzegł, że jeżeli liczba zakażeń koronawirusem gwałtownie wzrośnie, obostrzenia trzeba będzie przywrócić nazywając ostatnie wydarzenia w Zakopanym „koronaparty”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c