Koronawirus. Ile jest zajętych łóżek na Mazowszu?

Koronawirus nie odpuszcza. Wciąż odnotowywane są wysokie liczby nowych przypadków zakażeń i zgonów. A jak wyglada sytuacja w szpitalach? Podano najnowsze informacje.

Fot. Shutterstock

Pandemia wciąż trwa. Pomimo zmniejszonej liczby przypadków względem chociażby poprzedniego tygodnia, liczba dziennych zakażeń jest wciąż wysoka. Dziś jest to niecałe 10 tysięcy. Odnotowywana jest cały czas duża liczba zgonów. Eksperci i rządzący apelują do Polaków, aby zrezygnowali z wyjazdów na majówkę i zachowali szczególną ostrożność. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć kolejnej fali COVID-19.

A jak sytuacja wyglada w szpitalach? Jak przekazał Mazowiecki Urząd Wojewódzki, na Mazowszu wolnych pozostaje wciąż 2 217 łóżek, w tym 123 miejsca respiratorowe. W szpitalach tymczasowych na Mazowszu hospitalizowane są obecnie 562 osoby.

Łącznie dla pacjentów z koronawirusem przygotowanych jest w województwie mazowieckim  6 005 łóżek, z czego 635 miejsc to łóżka respiratorowe. W samej Warszawie na wszystkich poziomach zabezpieczenia są 2 762 miejsca, z czego zajęte są 1 673.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c