Koronawirus na warszawskiej parafii

Zakażony wirusem SARS CoV-2 jest proboszcz warszawskiej parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny na Wrzecionie. 

Fot. Shutterstock

Zakażony koronawirusem został ksiądz Marek Szymula. Parafia prosi o modlitwę w intencji proboszcza. Informacje przekazano za pomocą strony internetowej.

„Ks. Proboszcz jest obecnie hospitalizowany, ale czuje się dobrze. Księża oraz siostry zakonne, którzy mieli bezpośredni kontakt z Proboszczem tj. ks. Wojciech Kasprzyk i kl. Michał Borowski oraz Siostry: Teresa, Krystyna i Zofia przebywają obecnie na kwarantannie. Nikt spośród wyżej wymienionych nie wykazuje jakichkolwiek objawów choroby. Pozostali księża posługujący obecnie w naszej parafii nie mieli bezpośredniego kontaktu z ks. Proboszczem, więc mogą bezpiecznie odprawiać msze święte, udzielać komunii świętej i spowiadać.”

-czytamy w komunikacie

Dodano też, że w kościele są zachowane nadzwyczajne środki ostrożności, jak dezynfekcja rąk. Przypomnieli aby wszyscy wierni mieli na sobie maseczki podczas nabożeństw i zachowali bezpieczny dystans.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c