Koronawirus w kolejnych placówkach oświaty! Uczniowie wracają do lekcji online

Wczoraj informowaliśmy o przypadkach koronawirusa w kilku placówkach oświaty na Ursynowie. Jak się okazuje, miejsc zakażonych jest znacznie więcej. Właśnie kolejne zakażenia potwierdzono w innych szkołach w stolicy. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o kilku szkołach i przedszkolach na Ursynowie, w których potwierdzono pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem. Jednak to nie wszystko. Coraz więcej szkół znów się zamyka, a uczniowie wracają do nauczania zdalnego.

Jak przekazała w rozmowie z Radiem RDC wiceprezydent miasta Renata Kaznowska, w kolejnych placówkach wykryto wirusa SARS-Cov-2. Wśród nich jest między innymi Szkoła Specjalna numer 167 na Mokotowie  oraz Szkoła Podstawowa Specjalna numer 291 na Żoliborzu. Te placówki są całkowicie zamknięte. Dodatkowo, jest aż 17 miejsc, gdzie zajęcia zostały częściowo zawieszone.

„Takich sytuacji przybywa z każdym dniem.  Zaczynaliśmy od dwóch placówek z zawieszonymi zajęciami, pięciu. Dzisiaj mamy 17 placówek. Mam nadzieję, że nie jest to tendencja wzrostowa, tylko akurat taki dzień, że po weekendzie się to ustabilizuje.”

-tłumaczy wiceprezydent miasta.

Przypomnijmy, od 4 maja uczniowie klas I-III wrócili do nauki stacjonarnej. Zgodnie z rozporządzeniem, kolejni wrócą do szkół już 17 maja. Będą to uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego. Początkowo będzie to jednak odbywać się w sposób hybrydowy. Natomiast od 31 maja wszyscy będą mogli uczyć się już stacjonarnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c