Koronawirus w przedszkolu. Zachorowała jedna z nauczycielek

„Szanowni Państwo, w nawiązaniu do wcześniejszych informacji – u jednej z nauczycielek w Przedszkolu im. Krasnala Hałabały test na obecność koronawirusa dał wynik pozytywny. Przekazuję Państwu zatem nasze obecne ustalenia z Dyrekcją przedszkola” – poinfomowała burmistrz podwarszawskiej Kobyłki Edyta Zbieć.


„- osoba ta kontaktowała się z 14 dziećmi i 11 osobami z personelu przedszkola;
– nauczycielka została poddana kwarantannie, wraz z innymi osobami, które miały z nią kontakt;
– w poniedziałek chcemy zdezynfekować przedszkole i jak najszybciej otworzyć placówkę dla innych dzieci (te dzieci, które miały kontakt z nauczycielką z pozytywnym wynikiem testu zostają poddane kwarantannie – nie będą uczęszczać do przedszkola) zgodnie oczywiście z wytycznymi sanepidu.
– problemem dla nas jest ograniczona ilość personelu (11 osób z 30 opiekunów podlega właśnie kwarantannie), bo im mniej opiekunów, tym mniej dzieci może przebywać w placówce
– obecnie Pani Dyrektor Przedszkola sprawdza, w jaki sposób organizacyjnie i logistycznie możemy rozwiązać problem związany z liczbą opiekunów/ liczbą dzieci.

Reasumując: placówka zostanie otwarta (potrzebujemy czasu na dezynfekcję), ale dzieci będziemy mogli przyjąć mniej. Jeśli macie Państwo możliwość pozostawienia pociech z kimś z domowników, albo zapewnić im swoje towarzystwo, to będzie to bardzo pomocne i pozwoli wspólnie rozwiązać problem.
Na pocieszenie – kwarantanna trwa 14 dni i wtedy najprawdopodobniej (wierzę w to głęboko) wszystko wróci do normy.” – czytamy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c